ARCHIV NOVINEK
PROSINEC VE ZNAMENÍ CROWDFUNDINGU K NOVÉMU ALBU! (2.12.2013)

V pondělí 2. prosince spouštíme měsíční kampaň na Startovači stran natočení druhého alba. Budete mít příležitost přispět na jeho tvorbu, podílet se na ní a pomoct nám splnit si náš sen výměnou za dvě desítky odměn, které jsme pro vás připravili. Pokud vše dopadne dobře, oslavíme to bezuzdně na naší párty s LiveEvil a OdraEdir koncem prosince. Pojďte s námi do toho!

STARTOVAČÍ KAMPAŇ K CD REBEL AGAINST ME
28.12.2013 - LIFE WORSHIPPING BASTARDS - Praha


KONCERTY V LISTOPADU A PROSINCI (27.10.2013)

fb eventy:

30.11.2013 - WAITING FOR THE WINTER - Brno
28.12.2013 - LIFE WORSHIPPING BASTARDS - PrahaŘÍJNOVÉ KONCERTY (10.9.2013)

fb eventy:

11.10.2013 - FOLK FEST 2013 - Zabrze (Pl)
12.10.2013 - ROCK IN SZCZECIN - Szczecin (Pl)
18.10.2013 - UNDER THE GROUND 4., Bratislava (Sk)
19.10.2013 - MANIFEST OF BRUTALITY IV, Banská Bystrica (Sk)
25.10.2013 - NIGHT OF THE FORGOTTEN VIII, Lovosice
26.10.2013 - FOLK METAL FEST, Tišnov


SAMHAINFEST (10.5.2013)

SRPEN A ZÁŘÍ S CRUADALACH (10.5.2013)

Zveme vás na naše nejbližší koncerty! Koncem srpna se s vámi setkáme na Subadur festu na Vysočině. Pokud nás chcete vidět dříve a nevadí vám cestovat mimo ČR, tak během srpna hrajeme ještě v polské Brenně na Slovanské folkmetalové noci, či v Krakowě, a na německém festivalu Barther Metal Open Air - úplně na severu u moře.

Koncem září pořádáme náš folkmetalový SAMHAINFEST, tentokrát s RADOGOST (Pl), HAKKA MUGGIES a ABSTRACT (SK).
Těšíme se na další setkání s vámi, ať už kdekoliv!
fb eventy:

27.9.2013 - SAMHAINFEST - Brno
28.9.2013 - SAMHAINFEST - Praha
10.8.2013 - SŁOWIAŃSKA NOC FOLK-METALOWA, Brenna (Pl)
16.8.2013 - BARTHER METAL OPEN AIR, Barth (Ger)
31.8.2013 - SUBADUR FEST, Smrčensko
RAKOUSKÝ HEIDENWAHN, BELTINEFEST A PEKELNÉ ČARODKY (26.2.2013)

V pátek 19. dubna a sobotu 20. dubna uspořádáme v brněnské Melodce (pátek) a pražské Nové Chmelnici (sobota) náš tradiční BELTINEFEST, kde zahrajeme společně s přáteli z Brna ARCH OF HELL a zbrusu novou polskou folkmetalovou kapelou HELROTH. Těšíme se, že se na naše nejmilejší koncerty dostavíte v hojné účasti a společně s námi si je náležitě užijete! :-)

Večer v úterý 30. dubna oslavíme společně s občany Železného Brodu svátek pálení čarodějnic! Na místním hasičském hřišti zašermují ERAGON, s ohni zatočí WILD FIRE a s námi zahrají jablonečtí rockeři HUSH!


fb eventy:

BELTINEFEST MORAVIA
BELTINEFEST BOHEMIA
PEKELNÉ ČARODKY


A nyní špatné zprávy: V sobotu 9. března jsme měli vystoupit na pagan/black metalovém festivalu HEIDENWAHN v rakouském městečku Traun, který pořádá naše agentura BLACK LIGHT MUSIC. Festival bohužel méně než 14 dní před jeho konáním napadla a zhatila rakouská odnož neohrožených bojovníků Antifa (nově tzv. "experti"). Naše nepřímé zkušenosti, navazující na zkušenosti hornorakouských pořadatelů a fanoušků (viz např. Northern Lights 2011), ukazují na to, že je místním Afa koloritem počkat u pro ně kontroverzních akcí do nejzažší chvíle a potom akci zákeřně napadnout kontaktováním provozovatele klubu/místa konání, médií a kohokoliv dalšího (jen ne pořadatele), čímž je znemožněna jakákoliv obrana či hledání náhradního řešení a maximalizuje se ekonomická škoda a poškození dobrého jména pořadatele. Tak se stalo i v tomto případě. Je to velice smutná záležitost, a to i na poměry této aktivistické organizace samotné. Pevně doufáme, že se klima v Rakousku časem zlepší, lidská zášť a podlost s potřebou dusit demokratickou společnost ustoupí a umožní zase konání žánrových akcí.

HEIDENWAHN FESTIVAL (Aut)KELTSKÉ VÁNOCE, BAVARIAN BATTLE A METAL EMPIRE (17.11.2012)

Zveme vás všechny na KELTSKÉ VÁNOCE, kde se vám po boku starých přátel Dick O´Brass a Hakka Muggies pokusíme vynahradit naši absenci na Warm-up Žižkovské noci. Doražte v sobotu 15. prosince do Prahy na Novou Chmelnici (bývalý Exit)! Můžete se těšit i na bohatý doprovodný program - led show, workshop stolních her i hudební workshop s našimi speciálními nástroji, tombolu a podobné srandy.

Další koncerty nás potom čekají v zahraničí. V sobotu 12. ledna hrajeme v Rosenheimu na tradičním zimním koncertě BAVARIAN BATTLE, v pátek 25. ledna máme koncert METAL EMPIRE v Erfurtu.


fb eventy:

KELTSKÉ VÁNOCE
BAVARIAN BATTLE (Ger)
METAL EMPIRE IN ERFURT (Ger)
Ze zdravotních důvodů dnes nevystoupíme na Žižkovské noci (16.11.2012)

S velikou omluvou a lítostí musíme oznámit, že ze závažných zdravotních důvodů našeho bubeníka Datla nejsme schopni odehrát dnešní set na Warm Up Žižkovské Noci. Do poslední chvíle jsme doufali, že nám jeho zdravotní stav vystoupení umožní, bohužel se to nestalo. Prosíme, přijměte naši omluvu. Rozhodně si však Žižkovskou noc nenechte ujít, je to krásná akce, která za to stojí. Za pouhých 100 kč se dostanete do 4 klubů a užijete si výborné kapely různých žánrů. V Kainu bychom pak chtěli pozvat zejména na naše hudebně spřízněné přátele Hakka Muggies. V klubech se bude potulovat i několik členů Cruadalach a také všem, s nimiž jsme domluveni, dovezeme na místo slíbené mikiny. Každopádně se s vámi všemi uvidíme za měsíc na Keltských Vánocích, které roztočíme po irsku s Hakka Muggies a Dick O´Brass! Ještě jednou se omlouváme a přejeme vám, ať si parádně užijete dnešní večer s tvrdou muzikou!


ŽIŽKOVSKÁ NOC - WARM UP


POLSKO, RAKOUSKO A ŽIŽKOVSKÁ NOC (1.10.2012)

Dva úžasné koncerty na Moravě po boku SSOGE, ARKONY a dalších jsou za námi a my se již chystáme do dvou vzdálenějších míst. A protože by se nám bez SSOGE stýskalo, tak si s nimi zahrajeme sobotu 27. října ve Skierniewici na věhlasném polském festivalu ETHNOSFERA a vzápětí v neděli 28. října pro změnu ve Varšavě na festivalu UNDER FOLK WINGS, pořádaném tradičně našimi přáteli z kapely VECORDIA, kam jsou zváni i PERCIVAL SCHUTTENBACH a MORHANA. V úterý 30. října se pak pro změnu (již sami) vydáme na jih a v rakouském Štýrském Hradci si zahrajeme na support jednoho z koncertů turné KAMPFAR a spol.

No je jasné, že vás stěží na některém z výše jmenovaných koncertů potkáme, ale s pražskou akcí ŽIŽKOVSKÁ NOC - Warm Up by to už mohlo klapnout, co myslíte? Tvrdili jsme na jaře, že v Praze do konce roku nezahrajeme? Tak to jsme vás lakovali! ;-) Takže na viděnou v Kainu, v pátek 16. listopadu, den před státním svátkem! Začínáme až v jedenáct, ale vy přijďte dříve a nenechte si ujít REASONS, THE YOURS či HAKKA MUGGIES!


fb eventy:

ŽIŽKOVSKÁ NOC - WARM UP
ETHNOSFERA (Pl)
UNDER FOLK WINGS (Pl)
DEVILISH TRIUMPF TOUR - KAMPFAR, HELLRUNAR (At)

SAMHAINFEST SE BLÍŽÍ! (11.9.2012)

27. a 28. září nás můžete potkat v roli supportu na dvou moravských SAMHAINFESTech, a to v Ostravě a Brně, které letos na podzim pořádají SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY a hlavní hvězdou koncertů bude ruská ARKONA. Dále se můžete těšit na DALRIADA (Hun), DARKEST ERA (Ire), ILLUMINANDI (Pl) a VIRRASZTÓK (Hun)!


fb eventy:
SAMHAINFEST - OSTRAVA
SAMHAINFEST - BRNO

ZÁŘÍJOVÉ KONCERTY; TOUR ARKONY (9.8.2012)

Rádi bychom vás pozvali na pár festivalů. Díky vaší nebývalé podpoře jsme to dokázali a zahrajeme si na BRADLECFESTu v Kosmonosích u Mladé Boleslavi, takže kdo chcete, můžete nás tam o brzkém odpoledni jít znovu podpořit! A třeba díky vašim ohlasům vyhrajeme těch 100 piv :-) Tentýž večer - v sobotu 8.9.2012 - budeme hrát také na HOUHOUFESTu, společně s ROOT, DEBUSTROL, X-CORE, AB BAND a dalšími.

27. a 28. září nás pak můžete potkat v roli supportu na dvou moravských SAMHAINFESTech, a to v Ostravě a Brně, které letos na podzim pořádají SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY a hlavní hvězdou koncertů bude ruská ARKONA. Dále se můžete těšit na DALRIADA (Hun), DARKEST ERA (Ire), ILLUMINANDI (Pl) a VIRRASZTÓK (Hun)!


fb eventy:
BRADLECFEST
HOUHOUFEST

SAMHAINFEST - OSTRAVA
SAMHAINFEST - BRNO

NOVÝ KYTARISTA (27.7.2012)

Někteří z vás již zaregistrovali, že se s námi na pódiích začal objevovat nový kytarista. Počínaje létem posílil naše řady Honza Pigboss Knotek! Jsme velice rádi za novou velkou posilu a děkujeme Alešovi za každou s námi strávenou chvíli i spoustu práce, kterou kapele věnoval. S Alešem budeme nadále spolupracovat při tvorbě písní a naslouchat jeho námětům. Vítej na palubě, Pigbossi! :)
VYJÍCÍ OVCE POD KŘÍDLY RAKOUSKÉ ORLICE (21.7.2012)

S hrdostí oznamujeme podepsání smlouvy o bookingu s agenturou/labelem/mailorderem BLACK LIGHT MUSIC, pro spolupráci v západní Evropě.
Těšíme se na společnou budoucnost!

ČERVENCOVÉ FESTIVALY (2.7.2012)

V pátek 13. července hrajeme na německém festivalu CELTIC ROCK OPEN AIR, společně s TÝR, NORTHLAND, HEATHEN FORAY, BLEEDING RED a FEUERSEELE, a hned den poté jako co-headliner na rakouském festivalu DARKNESS OVER PARADISE, po boku TOTENMOND, BIFROST, EVIG FROST a dalších kapel rakouského a německého undergroundu, stejně jako jedné nejmenované české ;) ! O týden později nás můžete potkat na překrásném festivalu KELTSKÁ NOC na Plumlově, kam se s velkou láskou po roce vracíme (a máme proč!), společně s mnoha výbornými keltskými bandami, jako třeba Irští bardé SLIOTAR, naši přátelé v dobrém i zlém HAKKA MUGGIES, moravský zástupce keltského zakořeňování TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR a mnozí další.


fb eventy:
CELTIC ROCK OPEN AIR
DARKNESS OVER PARADISE
KELTSKÁ NOCUžijte si nadcházející léto s dobrou muzikou!

ČERVNOVÉ FESTIVALY (16.5.2012)

Po tři červnové víkendy budete mít možnost vidět nás na třech festivalech v ČR: METALGATE CZECH DEATH FESTu, TOLENSTEIN FESTu a BASINFIREFESTu.
Mrkněte se na line-upy fesťáků! Nenechte si ujít takové veličiny, jako jsou SUFFOCATION, APOCALYPTICA, CHILDREN OF BODOM, CRASHDIET, CANNIBAL CORPSE a mnozí ostatní!


fb eventy:
METALGATE & CZECH DEATH FEST
TOLENSTEIN FEST
BASINFIREFESTBELTINEFEST TOUR (24.3.2012)

Těšíme se na náš tradiční putovní BELTINEFEST! Na přelomu dubna a května pojedeme s našimi přáteli z kapel NIBURTA (Hun), AVVEN (Slo) a OGANJ (Cro) sedmizastávkové tour po Slovinsku, Chorvatsku, Slovensku, Maďarsku a České republice! Nenechte si ujít Beltinefest v Praze či Brně, kde sice nevystoupí Niburta, zato je ale zastoupí parádní keltský punkrockmetal v podání HAKKA MUGGIES a mysteriózní atmosféričtí MISTY WAYS! Naši slovenští přátelé si pak mohou užít plnou mezinárodní sestavu v Bratislavě!


BELTINEFEST TOUR (všechny zastávky)

27.4.2012, BRATISLAVA, U OČKA

4.5.2012, PRAHA, EXIT-US

5.5.2012, BRNO, MELODKA


PAGANFEST (11.3.2012)

V pátek 23. března zahrajeme ve Vídni jako support kapela na PAGANFESTU, kde si návštěvníci budou moci užít nadupaný line up: ELUVEITIE, PRIMORDIAL, KORPIKLAANI, EQUILIBRIUM, NEGURă BUNGET, HEIDEVOLK a SÓLSTAFIR. Kdo se chystá? Schválně, s kolika přáteli z Čech a Slovenska se tam potkáme!

Akce na facebooku:
PAGANFEST ve Vídni
SOUMRAK HAVRANŮ, BŘITVA (16.2.2012)

V pátek 9. března zahrajeme v pražském klubu Havran (Zenklova 88) na folk-doomovém svátku SOUMRAK HAVRANŮ spolu s kapelami ERTHA, CELTIME a DOUXIS MORTE.

V sobotu 10. března vás pak zveme na vyhlášení ankety BŘITVA 2011, kde máme tu čest zpestřit slavnostní večer naším vystoupením po boku kapel F.O.B., SMASHED FACE, HEIDEN a UNBORN. Rozhodně si nenechte ujít vyhlášení nejlepších z nejlepších za uplynulé období a nadupaný line-up!

V pátek 23. března zahrajeme ve Vídni jako support kapela na PAGANFESTU, kde si návštěvníci budou moci užít nadupaný line up: ELUVEITIE, PRIMORDIAL, KORPIKLAANI, EQUILIBRIUM, NEGURă BUNGET, HEIDEVOLK a SÓLSTAFIR. Kdo se chystá? Schválně, s kolika přáteli z Čech a Slovenska se tam potkáme!

Akce na facebooku:
SOUMRAK HAVRANŮ
BŘITVA 2011
NAROZENINY DEMENCIE MORTALIS (22.1.2012)

Děkujeme Pařátovi a všem zúčastněným, zejména pak fanouškům, za parádní a povedené akce, a těšíme se opět na shledání! Další úder Cruadalach čekejte v Roudnici, kde o přespříští sobotě, tedy 4. února, divoce oslavíme narozeniny kapely DEMENCIA MORTALIS - spolu s nimi, INTERITUS a DIMENSION LABYRINTH! Loni to byla paráda, takže kdo si chce užít pořádnou kalbu a perfektní atmosféru, neměl by si nechat ujít tuhle highly recommended akci! :)

DEMENCIA MORTALIS BIRTHDAY PARTY12 LET ČASOPISU PAŘÁT - 20. a 21. ledna 2012 v PRAZE a OSTRAVĚ (20.12.2011)

Zveme vás na dva výroční koncerty kultovního metalového plátku Pařát, jehož kubickou dvanáctiletou existenci budeme slavit společně s kapelami THORTARRY, ET MORIEMUR, GUTALAX, NOCTURNAL PESTILENCE a BASIC TORTURE PROCESS, a to v pátek 20.1.2012 v pražském klubu Exit-us a v sobotu 21.1.2012 v ostravském klubu Bar Rak (bývalá Tančírna). Těšíme se na setkání!

Zde se můžete k akci připojit na facebooku.HLASUJTE PRO SKLADBU NEZLOMNÍ V METALPARÁDĚ (4.12.2011)

Skladba z alba "Lead - not Follow" Nezlomní byla nasazena v Metalparádě.
Prosíme o váš hlas, stojí to dvě kliknutí ;). Děkujeme moc za podporu!!!PROSINCOVÁ NABÍDKA PRO ZÁJEMCE O NAŠE CD A SVRŠKY :) (2.12.2011)

Máme pro vás prosincovou zvýhodněnou nabídku našich věcí, takže kdo si ještě nestihl pořídit tričko či CD, nebo má blízké, kterým by mohl takovým dárkem udělat radost, nechť jedná právě teď! Ušetříte pár kaček a uděláte radost sobě i nám :)

Nabídka je takováto:
Tričko Agni nebo Lead dle vlastního výběru, EP Agni, CD Lead a plakát kapely - to vše za 550 kč, bez Agni totéž za 450 kč. Lze chtít i jednotlivosti z našeho portfolia :)
V případě zájmu pište na info@cruadalach.com :)

Také pro vás máme výbornou zprávu, naše CD Lead - Not Follow lze nově zakoupit v pražském Bontonland Megastore, spolu s ostatními CD vydanými prostřednictvím METALGATE. Nadále jej lze samozřejmě zakoupit i v E-SHOPU METALGATE.

Reporty z BLACK TROLLS OVER EUROPE III na Fobiazine.net (24.11.2011)

1. část
2. část
3. část

"LEAD - NOT FOLLOW" JIŽ K DOSTÁNÍ V ČR, BTOE ZA DVEŘMI! (31.10.2011)


Na úžasných Samhainfestech v Praze a Brně jsme s přáteli pokřtili a oslavili naše debutové album "Lead - Not Follow". To je ode dneška k dostání v E-SHOPU METALGATE, kde si jej můžete pořídit za lidových 180 kč. CD budou samozřejmě k dostání i na našich koncertech.
4. listopadu vyjde album v zahraniční distribuci prostřednictvím BLACK BARDS.


LEAD - NOT FOLLOW (trailer)

Děkujeme ze srdce všem, kdo se zúčastnili jakékoliv zastávky Samhainfestů a sdíleli s námi radost z uvedení naší prvotiny na světlo světa! Nyní nás ještě čeká šňůrka po Evropě v podobě BLACK TROLLS OVER EUROPE III. V rámci tohoto tour vás zveme do pražského klubu Exit-us na super koncert po boku kapel SUIDAKRA, XIV DARK CENTURIES, WAYLANDER, ODROERIR a CHAIN OF DOGS! A kdyby to za to někomu stálo, může vážit cestu na BLACK TROLL WINTERFEST, který, ač je z ruky, za to rozhodně stojí díky svému nadupanému line-upu! Hrát budou IMMORTAL, PRIMORDIAL, MOONSORROW, ENSIFERUM, CRIMFALL, TÝR, NORTHLAND, NEGATOR a DRAUGR.


16.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III, PRAHA (EXIT-US)
12.11.-20.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III
12.11. - BLACK TROLL WINTERFEST III
Těšíme se s vámi na případné setkání na tour!FESTIVALY V ČERVNU A ČERVENCI (16.5.2012)


Po tři červnové víkendy budete mít možnost vidět nás na třech festivalech v ČR: METALGATE CZECH DEATH FESTu, TOLENSTEIN FESTu a BASINFIREFESTu.
Mrkněte se na line-upy fesťáků! Nenechte si ujít takové veličiny, jako jsou SUFFOCATION, APOCALYPTICA, CHILDREN OF BODOM, CRASHDIET, CANNIBAL CORPSE a mnozí ostatní!


fb eventy:
METALGATE & CZECH DEATH FEST
TOLENSTEIN FEST
BASINFIRE FESTV pátek 13. července hrajeme na německém festivalu CELTIC ROCK OPEN AIR, společně s TÝR, NORTHLAND, HEATHEN FORAY, BLEEDING RED a FEUERSEELE, a hned den poté jako co-headliner na rakouském festivalu DARKNESS OVER PARADISE, po boku TOTENMOND, BIFROST, EVIG FROST a dalších kapel rakouského a německého undergroundu, stejně jako jedné nejmenované české ;) ! O týden později nás můžete potkat na překrásném festivalu KELTSKÁ NOC na Plumlově, kam se s velkou láskou po roce vracíme (a máme proč!), společně s mnoha výbornými keltskými bandami, jako třeba Irští bardé SLIOTAR, naši přátelé v dobrém i zlém HAKKA MUGGIES, moravský zástupce keltského zakořeňování TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR a mnozí další.


fb eventy:
CELTIC ROCK OPEN AIR
DARKNESS OVER PARADISE
KELTSKÁ NOC
Užijte si nadcházející léto s dobrou muzikou!

BELTINEFEST TOUR (24.3.2012)

Těšíme se na náš tradiční putovní BELTINEFEST! Na přelomu dubna a května pojedeme s našimi přáteli z kapel NIBURTA (Hun), AVVEN (Slo) a OGANJ (Cro) sedmizastávkové tour po Slovinsku, Chorvatsku, Slovensku, Maďarsku a České republice! Nenechte si ujít Beltinefest v Praze či Brně, kde sice nevystoupí Niburta, zato je ale zastoupí parádní keltský punkrockmetal v podání HAKKA MUGGIES a mysteriózní atmosféričtí MISTY WAYS! Naši slovenští přátelé si pak mohou užít plnou mezinárodní sestavu v Bratislavě!


BELTINEFEST TOUR (všechny zastávky)

27.4.2012, BRATISLAVA, U OČKA

4.5.2012, PRAHA, EXIT-US

5.5.2012, BRNO, MELODKA


PAGANFEST (11.3.2012)

V pátek 23. března zahrajeme ve Vídni jako support kapela na PAGANFESTU, kde si návštěvníci budou moci užít nadupaný line up: ELUVEITIE, PRIMORDIAL, KORPIKLAANI, EQUILIBRIUM, NEGURă BUNGET, HEIDEVOLK a SÓLSTAFIR. Kdo se chystá? Schválně, s kolika přáteli z Čech a Slovenska se tam potkáme!

Akce na facebooku:
PAGANFEST ve Vídni
SOUMRAK HAVRANŮ, BŘITVA (16.2.2012)

V pátek 9. března zahrajeme v pražském klubu Havran (Zenklova 88) na folk-doomovém svátku SOUMRAK HAVRANŮ spolu s kapelami ERTHA, CELTIME a DOUXIS MORTE.

V sobotu 10. března vás pak zveme na vyhlášení ankety BŘITVA 2011, kde máme tu čest zpestřit slavnostní večer naším vystoupením po boku kapel F.O.B., SMASHED FACE, HEIDEN a UNBORN. Rozhodně si nenechte ujít vyhlášení nejlepších z nejlepších za uplynulé období a nadupaný line-up!

V pátek 23. března zahrajeme ve Vídni jako support kapela na PAGANFESTU, kde si návštěvníci budou moci užít nadupaný line up: ELUVEITIE, PRIMORDIAL, KORPIKLAANI, EQUILIBRIUM, NEGURă BUNGET, HEIDEVOLK a SÓLSTAFIR. Kdo se chystá? Schválně, s kolika přáteli z Čech a Slovenska se tam potkáme!

Akce na facebooku:
SOUMRAK HAVRANŮ
BŘITVA 2011
NAROZENINY DEMENCIE MORTALIS (22.1.2012)

Děkujeme Pařátovi a všem zúčastněným, zejména pak fanouškům, za parádní a povedené akce, a těšíme se opět na shledání! Další úder Cruadalach čekejte v Roudnici, kde o přespříští sobotě, tedy 4. února, divoce oslavíme narozeniny kapely DEMENCIA MORTALIS - spolu s nimi, INTERITUS a DIMENSION LABYRINTH! Loni to byla paráda, takže kdo si chce užít pořádnou kalbu a perfektní atmosféru, neměl by si nechat ujít tuhle highly recommended akci! :)

DEMENCIA MORTALIS BIRTHDAY PARTY12 LET ČASOPISU PAŘÁT - 20. a 21. ledna 2012 v PRAZE a OSTRAVĚ (20.12.2011)

Zveme vás na dva výroční koncerty kultovního metalového plátku Pařát, jehož kubickou dvanáctiletou existenci budeme slavit společně s kapelami THORTARRY, ET MORIEMUR, GUTALAX, NOCTURNAL PESTILENCE a BASIC TORTURE PROCESS, a to v pátek 20.1.2012 v pražském klubu Exit-us a v sobotu 21.1.2012 v ostravském klubu Bar Rak (bývalá Tančírna). Těšíme se na setkání!

Zde se můžete k akci připojit na facebooku.HLASUJTE PRO SKLADBU NEZLOMNÍ V METALPARÁDĚ (4.12.2011)

Skladba z alba "Lead - not Follow" Nezlomní byla nasazena v Metalparádě.
Prosíme o váš hlas, stojí to dvě kliknutí ;). Děkujeme moc za podporu!!!PROSINCOVÁ NABÍDKA PRO ZÁJEMCE O NAŠE CD A SVRŠKY :) (2.12.2011)

Máme pro vás prosincovou zvýhodněnou nabídku našich věcí, takže kdo si ještě nestihl pořídit tričko či CD, nebo má blízké, kterým by mohl takovým dárkem udělat radost, nechť jedná právě teď! Ušetříte pár kaček a uděláte radost sobě i nám :)

Nabídka je takováto:
Tričko Agni nebo Lead dle vlastního výběru, EP Agni, CD Lead a plakát kapely - to vše za 550 kč, bez Agni totéž za 450 kč. Lze chtít i jednotlivosti z našeho portfolia :)
V případě zájmu pište na info@cruadalach.com :)

Také pro vás máme výbornou zprávu, naše CD Lead - Not Follow lze nově zakoupit v pražském Bontonland Megastore, spolu s ostatními CD vydanými prostřednictvím METALGATE. Nadále jej lze samozřejmě zakoupit i v E-SHOPU METALGATE.

Reporty z BLACK TROLLS OVER EUROPE III na Fobiazine.net (24.11.2011)

1. část
2. část
3. část

"LEAD - NOT FOLLOW" JIŽ K DOSTÁNÍ V ČR, BTOE ZA DVEŘMI! (31.10.2011)


Na úžasných Samhainfestech v Praze a Brně jsme s přáteli pokřtili a oslavili naše debutové album "Lead - Not Follow". To je ode dneška k dostání v E-SHOPU METALGATE, kde si jej můžete pořídit za lidových 180 kč. CD budou samozřejmě k dostání i na našich koncertech.
4. listopadu vyjde album v zahraniční distribuci prostřednictvím BLACK BARDS.


LEAD - NOT FOLLOW (trailer)

Děkujeme ze srdce všem, kdo se zúčastnili jakékoliv zastávky Samhainfestů a sdíleli s námi radost z uvedení naší prvotiny na světlo světa! Nyní nás ještě čeká šňůrka po Evropě v podobě BLACK TROLLS OVER EUROPE III. V rámci tohoto tour vás zveme do pražského klubu Exit-us na super koncert po boku kapel SUIDAKRA, XIV DARK CENTURIES, WAYLANDER, ODROERIR a CHAIN OF DOGS! A kdyby to za to někomu stálo, může vážit cestu na BLACK TROLL WINTERFEST, který, ač je z ruky, za to rozhodně stojí díky svému nadupanému line-upu! Hrát budou IMMORTAL, PRIMORDIAL, MOONSORROW, ENSIFERUM, CRIMFALL, TÝR, NORTHLAND, NEGATOR a DRAUGR.


16.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III, PRAHA (EXIT-US)
12.11.-20.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III
12.11. - BLACK TROLL WINTERFEST III
Těšíme se s vámi na případné setkání na tour!


VYDÁVÁME DEBUT! (9.10.2011)


Cruadalach přichází s debutovým albem "Lead - Not Follow"! Pro Evropu a USA album vydává náš domovský label BLACK BARDS, exkluzivně pro český a slovenský trh bude album licenčně vydáno naším neméně důležitým partnerem, tuzemským vydavatelem METALGATE.

Tisková zpráva: CRUADALACH VYDÁVÁ DEBUTOVÉ ALBUM "LEAD - NOT FOLLOW"Vydání Debutu bude podpořeno celou řadou koncertů Cruadalach v Čechách i v zahraničí!
V Říjnu odjedeme Samhainfesty v Polsku, Itálii a České Republice, na nichž se potkáme s našimi přáteli KRAMPUS, PERCIVAL SCHUTTENBACH, NIBURTA, PERCIVAL, VECORDIA, CLAWED FOREHEAD a Słowiański Mit o Stworzeniu Świata. V listopadu potom BLACK TROLLS OVER EUROPE III, velkolepé tour po Německu a Holandsku, s jednou zastávkou i v české Republice - v pražském klubu Exit-us, a to po boku kapel SUIDAKRA, XIV DARK CENTURIES, WAYLANDER, ODROERIR a CHAIN OF DOGS! První zastávkou tohoto tour bude BLACK TROLL WINTERFEST společně s IMMORTAL, PRIMORDIAL, MOONSORROW, ENSIFERUM, CRIMFALL, TÝR, NORTHLAND, NEGATOR a DRAUGR.


Pojďte s námi oslavit vznik nového díla na některé z našich akcí!


28.-29.10. - SAMHAINFEST BRNO (FAVÁL) A PRAHA (EXIT-US)
16.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III, PRAHA (EXIT-US)

15.10. - SAMHAINFEST ITÁLIE - UDINE (PIPER CLUB)
15.10. - SAMHAINFEST POLSKO (Varšava, Poznaň, Wroclaw)
12.11.-20.11. - BLACK TROLLS OVER EUROPE III
12.11. - BLACK TROLL WINTERFEST III


LEAD - NOT FOLLOW (trailer)


SAMHAINFEST V POLSKU A ČESKÉ REPUBLICE (horor trailer)


SAMHAINFEST BOHEMIA - PRAHA A BRNO (trailer)


SAMHAINFEST POLSKO (trailer)Těšíme se s vámi na viděnou!


PODZIMNÍ SETKÁNÍ (29.8.2011)


Zveme všechny na naše podzimní koncerty! Nejprve udeříme za necelé dva týdny v Plzni spolu s kapelami INTERITUS a GHOST IN THE SHELL. V říjnu nás pak čeká parádní Crossover SickFest v Bzí u Železného Brodu a mezinárodní tour Samhainfest 2011 společně s italskými KRAMPUS, polskými PERCIVAL SCHUTTENBACH a brněnskými CLAWED FOREHEAD, jehož dvě české zastávky se uskuteční koncem října v Brně a Praze. To vše coby generálka před velkolepým listopadovým devítidenním západoevropským tour Black Trolls Over Europe III, jež pojedeme společně s kapelami SUIDAKRA (Ger), WAYLANDER (UK), XIV DARK CENTURIES (Ger), ODROERIR (Ger) a CHAIN OF DOGS (NL) a jehož první zastávka se odehraje na kultovním německém Black Troll Winterfestu po boku kapel IMMORTAL (Nor), PRIMORDIAL (Ire), ENSIFERUM (Fin), MOONSORROW (Fin), TÝR (Fro), CRIMFALL (Fin), NEGATOR (Ger) A NORTHLAND (Esp).

Těšíme se na všechny, kdo nás kdekoliv přijdou zkouknout a vyhecovat bandu i její přátele do dalších bojů!


10.9. - PLZEŇ, KLUB WATT
1.10. - CROSSOVER SICKFEST III, BZÍ
28.-29.10. - SAMHAINFEST BRNO (FAVÁL) A PRAHA (EXIT-US)

12.11. - BLACK TROLL WINTERFEST III
12.11. - BLACK TROLL WINTERFEST III - společná cesta z ČR na festivalA děkujeme z celého srdce všem pořadatelům, kteří nás pozvali na své letní festivaly! Jedna vedle druhé nádherné akce, na které budeme s láskou vzpomínat. A těšíme se třeba zase za rok, dva či více!


Vyjádření CRUADALACH k festivalu Northern Lights 2011 (19.6.2011)


vyjádření.pdf


CRUADALACH NA LETNÍCH FESTIVALECH (10.5.2011)


Blíží se léto a s ním čas letních open air festivalů. A my si v mezičase příprav a natáčení našeho debutu zahrajeme rovnou na pěti festivalech v pěti státech! V Rakousku, Česku, Německu, na Moravě a na Slovensku! Kde se s vámi potkáme? :)


24.-25.6. - NORTHERN LIGHTS FESTIVAL (AUT)
24.-25.6. - APOCALYPTIC FORM OF DEATH (CZE)
1.-2.7. - HOERNERFEST (GER)
22.-23.7. - KELTSKÁ NOC PLUMLOV (MOR)
19.-20.8. - GOTHOOM & EXTREME CORE TERROR (SK)

GOTHOOM & EXTREME CORE TERROR Open Air - Trailer


OHLÉDNUTÍ ZA BELTINEFEST Tour (5.5.2011)


Velice děkujeme všem, kteří zavítali na některou zastávku našeho minitour Beltinefest 2011, jakož i všem kapelám na palubě a organizátorům, kapele Niburta a Davidovi s Waldemarem, za přípravu mimopražských zastávek! Všechny koncerty byly neskutečně parádní a my si je užili! Už nyní se těšíme na opětovném setkání s našimi příznivci a dalšími kapelami na podzimním Samhainfestu, na který pro vás zkusíme přichystat převratnou novinku!

Děkujeme také všem, kteří jakkoliv podpořili akci Black Trolls Over Europe, především organizátorovi MetalGate a dále všem fanouškům, kteří dorazili.


LP "AGNI - UNVEIL WHAT´S BURNING INSIDE" V PRODEJI (9.4.2011)


Rádi bychom vás upozornili na možnost zakoupit si vinylovou verzi našeho počinu "Agni - Unveil what´s burning inside". LP si můžete objednávat u našeho vydavatele, PAŘÁTU, za příjemných 250 kč plus poštovné, nebo zakoupit po domluvě osobního odběru od členů kapely, nejlépe přímo na koncertech Cruadalach. Vinyl se dočká svého pražského křtu na pražské zastávce Beltinefestu. Křtít budou Petr Korál a Miloš Dodo Doležal, a to rumem Bocman od našeho sponzora AP Liquors. Doufáme, že vám tento speciální dárek od nás bude přinášet potěšení!

Tisková zpráva ke křtu vinylu ZDE
Těšte se na dubnové koncerty v duchu folk/pagan metalu! (6.4.2011)


Ve středu 20.4.2011 překročí silná západoevropská paganmetalová svita zaštítěná naším německým spojencem Black Bards historicky poprvé hranice České Republiky. Pro většinu z kapel, jež jsou na západě již notoricky známé a o jejichž slávě se doslýcháme i u nás, to bude česká premiéra. Tak neváhejte, kdo ví, kdy se k nám zase vypraví... Pražská zastávka "Black Trolls Over Europe" proběhne v rámci známého sezónního festivalu METALGATE SPRING PRELUDE. Na webu METALGATE naleznete informace o všech kapelách a další nezbytnosti.

Vstupenky za 200 kč lze zakoupit v síti TicketPro.

Pozor, na stránkách METALGATE právě probíhá soutěž o dvě vstupenky na tuto akci!


20/4 Praha (CZE) - Prostor Abaton - WOLFCHANT, HELJAREYGA, NORTHLAND, KROMLEK, GERNOTSHAGEN, NOTHGARDV polovině dubna se rozjede naše tour, pořádané ve spolupráci s Murderous Productions a našimi práteli z NIBURTY jako mezinárodní festival Beltinefest! Beltinefest je o přátelství a vzájemné výměně a propagaci kapel z různých zemí, s nimiž jsme žánrově spřízněni. Tentokráte s Niburtou z Maďarska, Stribog z Chorvatska a Žrec ze Svobodné Republiky Moravské.


15/4 Budapešť (HUN), Blue Hell - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + TBA


Slovenská zastávka Tour se bude konat pod záštitou kultovního pohanského festivalu Perunica Fest. Výtěžek z této akce bude věnován na obnovu slovenských památek.

16/4 Nitra (SK) - RC naOZZaY - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC


Speciální akce pro návštěvníky paganmetalového úderu ze západu: Každý, kdo přijde na pražský BELTINEFEST Bohemia se vstupenkou z "METALGATE SPRING PRELUDE: Black Trolls Over Europe", získá slevu 50 kč na vstupném na náš úder východniarsky!

29/4 Praha (CZE) - Exit Chmelnice - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + GNOMUS


30/4 Brno (CZE) - Melodka - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + SEZARBIL

Tož si nenechte některý z výše zmíněných koncertů uniknout!


ČEKÁ NÁS HROMADA JARNÍCH KONCERTŮ (1.2.2011)


Na jaře se nám roztrhne pytel s perfektními akcemi! První z nich je březnový křest naší vinylové desky "Agni - Unveil what´s burning inside" v ostravské Tančírně, kterou vydává Pařát! Křtíme lihovinou od našeho sponzora, likérky AP Liquors, jejíž dar nám významnou měrou dopomohl k úspěšnému natočení EP. Spolu s námi na koncertě zahraje spousta band, ve své většině s Pařátem spřízněných (a nebo s námi).


26/3 Ostrava (CZE) - Tančírna + EVERLASTING GARK, INSANE, DOBYTČÍ MOR, PRASELISER, NEMESIS
Nyní se ale můžete spolu s námi těšit na sobotní koncert s našimi přáteli od nepaměti, kapelou DEMENCIA MORTALIS, který se bude konat 12.2. v KD Říp v Roudnici nad Labem. Demencia Mortalis slaví desetileté výročí, takže bude zapotřebí to pořádně roztočit.

Chybný formát EP "AGNI - Unveil what´s burning inside", vydaného v časopise Pařát (3.3.2011)


Omlouváme se čtenářům časopisu Pařát za technické problémy při spouštění EP "AGNI - Unveil what´s burning inside", jež vyšlo jako příloha k únorovému číslu. Chyba byla způsobená lidským faktorem uvnitř kapely, což zapříčinilo, že je na CD vylisován špatný technický formát.

Opravená CD jsou již k dispozici a můžete si o ně napsat do redakce časopisu Pařát na mail redakce@paratmagazine.com a nechat si je buď zaslat přímo, nebo s dubnovým číslem Pařátu.

Klan CRUADALACH hrdě oznamuje podpis kontraktu s německým vydavatelstvím BLACK BARDS ENTERTAINMENT a spoustu dalších novinek! (9.1.2011)


Folkmetalový klan CRUADALACH právě podepsal smlouvy na vydávání alb a agenturní zastupování v západní Evropě s německým labelem BLACK BARDS ENTERTAINMENT (mimo jiné domovem hord, jako je ADORNED BROOD, HEATHEN FORAY, NORTHLAND nebo HELJAREYGA). Podpis znamená především to, že CRUADALACH budou v červenci 2011 nahrávat své zatím nepojmenované debutové album, které bude vydáno ještě tento rok!


Také bychom rádi oznámili, že naše EP "AGNI - Unveil what’s burning inside", které bude vydáno skrz časopis Pařát 16. února, bude vydáno také ve speciální vinylové verzi s exkluzivní bonusovou skladbou, kterou bude keltská hymna o mýtech Karnutského lesa jménem "Cernunnos, zlatooký král". Vinylová verze EP by měla vyjít v limitované edici v dubnu 2011.

V každém případě budeme LP "AGNI - Unveil what’s burning inside" křtít v Ostravě dne 26. března 2011, brzy čekejte více informací!

Samozřejmě pro vás máme novinek daleko více - například jsme připravili nové merchandise s motivem "AGNI", které budete moci pořídit z našeho e-shopu nebo ještě lépe během našich živých vystoupení. Mimochodem, těch chystáme velkou spoustu! Také bychom rádi dali na vědomí, že náš Samhainfest 2010 má následovníka, kterým je BELTINE FEST 2011, jenž budou kromě nás tvořit i kapely STRIBOG (HR), NIBURTA (HUN) a ŽREC (CZE). Festival bude mít tentokrát čtyři zastávky:

15/4 Budapešť (HUN), Blue Hell - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC
16/4 Nitra (SVK) - RC naOZZaY - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + TBA
29/4 Praha (CZE) - Exit Chmelnice - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + GNOMUS
30/4 Brno (CZE) - Melodka - CRUADALACH, NIBURTA, STRIBOG, ŽREC + SEZARBIL

Klan CRUADALACH bude také k vidění na Hoernerfestu 2011 v Německu s kapelami jako HAGGARD či OMNIA nebo na Northern Lights Festu 2011 v Rakousku, kde si zahraje s KRODOU nebo KING OF ASGARD.

Keltský hněv pokračuje!


WINTER METAL ATTACK, 15.1.2011, PRAHA - EXIT CHMELNICE (4.1.2011)


Zveme vás na pražský dvoudenní festival WINTER METAL ATTACK! Festival se koná v pátek 14.1. a v sobotu 15.1. v Exitu Chmelnice, naše vystoupení je plánováno na sobotu od osmi hodin. Dočkáte se na něm několika překvapivých zvratů. Dále vystoupí kapely: AMON AMARTH REVIVAL, VIBRATHöRR, MINDWORK, F.O.B., SELF DEFENCE - pátek, BAJONET, DEATHSTAR, UNBORN, BELLIGERENCE, TORTHARRY - sobota. Těšíme se na vás! Kdo si bude chtít pořídit plakát kapely, a třeba i podepsaný, bude mít příležitost.


Další novinky jako brzké vydání EP a pár dalších překvápek na vás pilně chystáme ;)

Zrušení naší účasti na Darkfestu vol. 17 v Olomouci (17.12.2010)


Velmi se omlouváme všem, kteří kvůli nám měli v plánu vážit cestu do olomouckého S-Klubu na Darkfest vol 17. Ač velmi neradi, museli jsme poprvé za naší existence na poslední chvíli odříci koncert vzhledem k akutnímu zánětu šlach našeho bubeníka Datla. Věříme, že je lepší neodehrát jeden koncert, než pokoušet zdraví tak, že by si s námi Datel už nezahrál nikdy. Velmi nás naše neúčast mrzí a všem to rádi brzy vynahradíme. Everlasting Dark přejeme úspěšný křest a teď už jen zhojit rány před dalšími bitvami!

Klan CRUADALACH natáčí své EP! (21.11.2010)


Po měsících nabitých koncertní prezentací se folkmetalový kmen CRUADALACH odebral do studia kytaristy Fedora Furnadžieva (mimo jiné ET MORIEMUR), aby nahrál sedm skladeb (v délce kolem půl hodiny) pro EP "Agni - Unveil what’s burning inside", které vyjde jako příloha únorového vydání Pařátu! EP bude obsahovat jak skladby známé z proma "V rytmu staré krve" (pochopitelně ve zcela novém a daleko lepším kabátě), tak zbrusu nové, jež byly k slyšení dosud jen na živých kolbištích.

Muzika CRUADALACH vychází z pohanských kořenů i středověkých motivů a využívá na první pohled netradičních nástrojů jako dudy nebo šalmaje. Mimo citu pro melodii v sobě nezapře divokou živelnost, kterou kapela s odhodláním přenáší na svá koncertní vystoupení. Díky nedávnému putovnímu SAMHAINFESTU se o tom mohli přesvědčit i fanoušci v jiných evropských zemích.

EP "Agni - Unveil what’s burning inside" vyjde 15. února 2011 jako originál CD a pořídit si jej budete moci zároveň s ČASOPISEM PAŘÁT za lidovou cenu 99 kč.

DARKFEST - křest CD EVERLASTING DARK v Olomouci - S-Klub, 18.12. (15.11.2010)


Zveme vás na DARKFEST, festival pořádaný našimi přáteli EVERLASTING DARK při příležitosti vydání jejich nového CD, jež vychází v prosincovém čísle časopisu Pařát! Je nám ctí přijmout pozvání na tak významnou událost pro kapelu, jakou je křest CD, a přičiníme se rádi svou troškou o její skvělou atmosféru. Těšit se ovšem můžete i na další perfektní kapely: MINDWORK, SINISTRA, DRACO HYPNALIS a ASSESSOR.

Na všechny, kdo zavítají v sobotu 18.12.2010 do S-Klubu na tuto vypečenou akcičku, se těšíme!


SAMHAINFEST 2010 - mezinárodní putovní festival (13.10.2010)


Pražský SAMHAINFEST bude mít pokračování na dalších zastávkách:

V Sobotu 30.10. se v Teplicích v klubu Hvězda uskuteční "AFTERPARTY" SAMHAINFESTU BOHEMIA, na níž gothicmetaloví DEMENCIA MORTALIS přizvou CRUADALACH a slovinské folkmetalisty BREZNO. Dalšími vystupujícími kapelami večera budou FETID CARRION a SIXTH DIMENSION.


V pátek 5.11. zahraje CRUADALACH v německém městečku Deggendorf v klubu "Alfa et Omega" po boku pořádajících NOTHGARD a přizvaných kapel SACRED SILENCE (Ger) a HEATHEN FORRAY (At).

Festival nese název SAMHAINFEST GERMANY (rozkliknutím festivalu získáte více informací o akci). Děkujeme agentuře Black Bards za pomoc s realizací této akce.


V sobotu 6.11. bude CRUADALACH hrát ve slovinské Lublani, v klubu KUD France prešeren, po boku pořádající kapely BREZNO a přizvaných kapel SAGARIS (Slo) a MLë!! (Slo). "Svarunova noč" se bude konat rovněž pod hlavičkou SAMHAINFESTU.Více o všech zastávkách SAMHAINFESTU 2010 na WORDPRESS.COM


SAMHAINFEST 2010 - 29.10.2010, Exit Chmelnice: Oslavte s námi keltský Halloween! (30.8.2010)

Oslavte s námi keltský svátek Samhain (Halloween) se stylovou tvrdou muzikou!
Na SAMHAINFESTU 2010 se vám představí tři pražské kapely inspirované keltskou tradicí, a to DICK O´BRASS, HAKKA MUGGIES a CRUADALACH. SAMHAINFEST 2010 je ale především unikátní příležitostí seznámit se se zahraničními vycházejícími hvězdami evropského pagan/folk metalu, jež příhodně nabourají jinak monotématickou keltskou party. Těmi, kteří přijali naše pozvání, jsou NOTHGARD z Německa a BREZNO ze slovinské Lublaně.

Více o SAMHAINFESTU 2010 a vystupujících kapelách


A to není vše! Již máme naplánovaných několik dalších akcí na různých místech ČR. Pokud vás zajímá, kde nás můžete potkat, zavítejte do sekce KONCERTY.
Hell Fast Attack vol. 4 je jedinou letní štací Cruadalach (10.7.2010)Vzhledem k tomu, že se klan zavírá do bytů a provizorních studií za účelem předprodukce debutové desky, čeká nás o prázdninách jen jediná festivalová zastávka.Tou je Hell Fast Attack vol. 4 v Brněnci u Svitav, kde budeme hrát po našich starých známých Skyforger v pátek v noci. Schválně, jestli s námi vydržíte pokročilou hodinu!

Report z jarního tour Abstract, Cruadalach a Six Degrees of Separation (07.6.2010)

ZDE


Cruadalach po boku Belphegor a Darzamat na Metal Gate (31.5.2010)Ahoj! Již jsme si protáhli znavené údy po divokém tour, a tak nás brzy můžete opět zhlédnout v plné polní - tentokrát na festivalu MetalGate Open Air!

Kmen Cruadalach po boku věhlasné Arkony (RUS) v Brně a Praze (8.4.2010)Turné je v plném proudu! Zítra navštívíme slovenský Poprad a pozítří Prešov (pozor, koncert se přesouvá do klubu BUNKER!!!!) - všichni jste zváni, stejně jako do dalších, následujících míst... směle omrkněte naší koncertní sekci na webu, kde se vše důležité dozvíte. Je toho ještě spousta a my jsme nedočkaví vám živě ukázat, co v nás vězí! Přesto však zařizujeme další a další koncerty, takže jsme rádi, že můžeme ohlásit účast klanu CRUADALACH bok po boku s ruskou ARKONOU na koncertech v Praze (15. 6. 2010) a Brně (16. 6. 2010)! Pražský koncert dále podpoří skřítkové Trollech a brněnský satanáši Asgard.

CRUADALACH vyráží na Hear our Voices! Tour 2010 (5.3.2010)Přátelé!
Na vědomí se dává, že začátkem dubna náš klan opět vyráží na cesty napříč naší i sousedskou republikou s rozšířenou sestavou a novým koncertním programem! Po boku kapel Six Degrees of Separation a Abstract navštívíme 12 míst v našich krásných zemích. Přijďťe si nás také poslechnout. Slyšte naše hlasy!

HLASOVÁNÍ V ANKETĚ METALFEST JE NEPLATNÉ, ANKETA SPUŠTĚNA OMYLEM (23.2.2010)

Kontaktovali jsme pořadatele Metalfestu kvůli nesrovnalostem ohledně ankety a dozvěděli jsme se, že český pořadatel nemá s anketou nic společného a neví o ní. Anketa byla pravděpodobně omylem spuštěna centrálně spolu s anketami týkajícími se Metalfestu v jiných zemích (Německo, Rakousko). Neplatný byl tedy rovněž registrační formulář, do něhož se koncem loňského roku mohly hlásit a také hojně hlásily převážně české kapely se zájmem o účinkování na tomto festivalu. Omlouváme se všem zúčastněným za "zbytečnou práci" a jsme rádi, pokud jsme si během naší kampaně našli nové příznivce. Bojujeme dál!

Prosíme, hlasujte pro účast Cruadalach na MetalFestu! (12.2.2010)Prosíme,zahlasujte pro nás zde! Jde o naši účast na open air MetalFestu 2010! Hlasování zabere pár vteřin Vašeho času a hodně nám tím pomůžete.

Mockrát děkujeme!

Promo "V rytmu staré krve" zrozeno! (27.1.2010)Tak a je to tady. Z našich stránek a koneckonců i jednoduše skrz tento link můžete stahovat naše první promo/demo "V rytmu staré krve". Nebojte se jej šířit dle libosti! Vše si můžete poslechnout samozřejmě i "on stream" skrz naše profily na myspace a nově zavedený na bandzone.

To však zdaleka není všechno! V průběhu března budete mít možnost vidět našeho kapelníka Michala v pořadu Madhouse na televizní stanici Óčko, kde si pokecá se známým novinářem Michalem Husákem o budoucnosti Cruadalach, jarním turné po boku Abstract a Six Degrees of Separation a možná ten náš introvertní hoch prokecne i nějaké to překvapení - v současnosti totiž řešíme účast Cruadalach na letních festivalech. Kromě jarního Beltis Time festu v Ostravě, kde si zapaříme se Skyforger, nás budete mít možnost vidět i na Metal Gate festu v Mnichově Hradišti, kde vystoupíme po švédských satanáších Dark Funeral.

Tím však stále nekončíme - na promu máte možnost slyšet vzácného hosta, skvělou Gábinu "Maud" Benešovou, která bude k slyšení i na vybraných akcích. Ano, znamená to, že ve speciálních případech na pódiu budeme mít dvě violoncella a smyčcová sekce tak bude na koncertech ještě našlapanější...

Cruadalach natáčejí ve studiu své první promo (10.1.2010)Právě natáčíme ve studiu Aquarium Radka Kurce v Hostivicích u Prahy své první promo, které bude určené zejména pro online hudební profily, jakými jsou Bandzone nebo Myspace, a vůbec promotion všeho druhu. Ostatně, proto jde o "promo", že jo?:) Na svět se klubou tři kousky, jmenovitě skladby On Golden Times, Pramen Epony a Confession. Natočena je již většina nástrojů - dneska jsme zvládli dechy a housle, ve středu nás čekají vokály. Výsledku bychom se všichni měli dočkat na konci ledna.

Petr Korál: "Spatřil jsem v CRUADALACH budoucnost českého metalu!" (15.12.2009)

Více v reportu z Keltského Mikuláše z pera známého rockového novináře: iRockShock, 5.12. 2009, Praha

Keltský Mikuláš je za námi, čeká nás WINTER METAL ATTACK (12.12.2009)
Děkujeme všem návštěvníkům našeho Keltského Mikuláše za hojnou účast v klubu Motoráj! Velmi nás potěšilo, že jste to nevzdali po onom incidentu s Bunkrem a že jsme si mohli spolu s vámi i se spřátelenými kapelami užít parádní akci!

A již nyní se na Vás těšíme opět v Praze na festivalu WINTER METAL ATTACK, který se uskuteční v sobotu 16. 1. 2010 v klubu EXIT CHMELNICE a kde spolu s námi zahrají kapely BAJONET, BELTAINE, CREED OF LIFE, BED SORES, AMON AMARTH REVIVAL a SIX DEGREES OF SEPARATION. Brzy na viděnou!

POZOR - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ MIKULÁŠSKÉHO KONCERTU!!!  (29.11.2009)
Pražský koncert Cruadalach, Hakka Muggies a Unfairy Tales, který se koná v sobotu 5.12. od 20:00, se z klubu Bunkr přesouvá do klubu Motoráj!! Klub najdete na Novovysočanské 85, nachází se blízko stanice metra Českomoravská či Palmovka. Bezprostředně u klubu staví autobusy 134 a 136 na zastávce Odlehlá.

Důvodem tohoto provizorního řešení je zvůle majitele klubu Bunkr, který se rozhodl udělat si v termín našeho koncertu ve svém klubu vlastní akci a nechal vyškrtnout dlouho avízovanou akci Cruadalach a Hakka Muggies z programu klubu 10 dní před naším koncertem, aniž by se nás namáhal o tomto kroku vůbec informovat, nehledě na smlouvu ohledně termínu, kterou jsme s klubem podepsali. Vězte, že jde jednoznačně o záměrné pochybení třetí strany, které jsme nemohli ovlivnit.

Nepříjemné pro nás je, že to celé odnesou hlavně naši přátelé a příznivci naší muziky. My jsme vám proto jako malou satisfakci připravili slevu na vstupném, které bude činit pouze 90 kč! Doufáme, že vás vzniklé komplikace neodradí a že se společně v Motoráji potkáme a užijeme si pořádný čertovský mejdan!!!

Keltský Mikuláš 2009 v Praze!  (17.11.2009)
Pojďte s kapelami Cruadalach, Hakka Muggies a Unfairy Tales oslavit Mikulášský večer v keltském duchu! V sobotu 5. 12. v pražském klubu Bunkr to společně jaksepatří rozjedeme a představíme i dvě nové skladby. Takže přijďte, těšíme se na vás!
Bitvy budoucí, hymny spletené! (26.10.2009)
Opět se ozýváme z našeho doupěte s pár důležitými zprávami:

Předně koncerty - jak si můžete nalistovat zde, 5. 12. máme v plánu báječnou oslavu Mikuláše i prastarých ďasů a démonů, jejichž odkazem je tento čokoládový a uhelný svátek naplněn:-) Neváhejte, bude to parádní mejdan, navíc tentokrát ve výjimečně "nemetalovém" duchu - zahrajeme si totiž po boku keltských Hakka Muggies, a tak půjde především o ryzí veselici! Dále se objevíme v 16. 1. na dalším ročníku oblíbeného pražského festivalu Winter Metal Attack, kde pozvedneme zbraně například společně s Beltaine. To zní slibně, nebo ne?

Dále jsme se v těchto sychravých dnech oděli do roláků a čepic, protože noci jsou již chladné. Neležíme totiž ve svých postelích, naopak je trávíme na zkušebně, kde natáčíme naše první promo. Výsledek bude pochopitelně k dispozici. A skladby? Nechte se překvapit, rozhodně ale nebude chybět oblíbený "Pramen Epony" nebo nářezová "On Golden Times"!

Závěrem bychom vás rádi upozornili na náš blog, kde si nyní můžete přečíst bohaté ohlédnutí se za celým našim zářijovým koncertním maratonem. Nechybí pikantnosti ze zákulisí, videa ani fotky! Díky za pozornost a uvidíme se na následujících bitvách!

Reportáž (23.10.2009)

Metalswamp, 26.9. 2009, Přerov

Reportáž (23.10.2009)

SunGate, 25.9. 2009, Ostrava

Konec podzimního tour Cruadalach a počátek věcí nových (1.10.2009)
Děkujeme všem, kteří navštívili některou ze zastávek Cruadalach na našem historicky prvním turné. Nyní, po skončení koncertního minimaratonu, se chystáme na realizaci některých novinek, a to především přípravy e-shopu a anglické verze našeho webu a natočení Promo CD. Na kvalitní nahrávky, které umístíme na internet, se můžete těšit začátkem prosince, stejně jako na s tím související uvedení Cruadalach na serveru Bandzone.cz. Již nyní ale můžete navštívit náš profil na myspace.com a na facebooku.

Pro příznivce z Prahy a okolí - na obzoru se rýsuje pár koncertů, buďte ve střehu!

Kdo má zájem pořídit si tričko Cruadalach z první série vyrobené pro naše úvodní československé tažení, stále ještě má možnost, stojí 200 kč. K mání jsou dámská trika velikosti M a pánská trika velikostí L a XL. Se zájmem o trika se obracejte na mail info@cruadalach.com.

Fotoreportáž (25.9.2009)

Photomusic, 25.9. 2009, Ostrava

Reportáž (25.9.2009)

Metalzone, 25.9. 2009, Ostrava

Fotoreportáž (18.9.2009)

Mortemzine, 18.9. 2009, Bánská Bystrica

Reportáž (16.9.2009)

Mortemzine, 11.9. 2009, Plzeň

První bitvy vybojovány! (15.9.2009)
Během víkendu jsme se s více než dvěma stovkami z vás setkali na prvních zastávkách turné Meán Fórmháir – Svěcení podzimu. Děkujeme vám za návštěvu i za mnoho nesmírně příjemných ohlasů! V tuto chvíli jsme doplnili některé sekce webu například o videa či fotogalerie a připravujeme se na žár dalších bitev. Pokud to nemáte daleko, neváhejte a přijďte se na nás podívat na některou z dalších zastávek a zatančit si v rytmu staré krve!

Prosíme o novináře se zájmem o akreditaci, aby se obrátili na mail v sekci kontakty.

Kouzlo menhirů (14.9.2009)
Uvědomujeme si, že nepřivézt na koncerty vůbec nic je ostudné, tedy jsme pro vás připravili alespoň dámská i pánská trika se základním motivem Cruadalach. Po prvních koncertech jich dobrá půlka z padesáti kousků zmizela, tak neváhejte, jelikož vzhledem k úmyslu nabídnout zájemcům něco unikátního nebudeme dělat žádný dotisk. Trika jsou k dispozici za 200,- na bojištích, která navštívíme. Pokud náhodou nějaká zbudou, zřídíme si tu malé virtuální tržiště :)

Mean Formhair – Svěcení podzimu TOUR 2009 (25.8.2009)
Definitivně potvrzujeme všechny zastávky našeho turné, jejichž finální podobu můžete zhlédnout v sekci koncerty. Během tří zářijových víkendů oslavíme podzimní rovnodennost, konec báječného léta a podíváme se do všemožných koutů České i Slovenské republiky, kde si zahrajeme s kapelami jako Dissolving of Prodigy, Creed of Life nebo s polskými doomaři Gallileous. Přijďte, těšíme se na vás!

Podzimní turné (15.7.2009)
Cruadalach naplánovali své první turné po českých a slovenských klubech, na nichž kapela hodlá předvést, co v ní vězí. Podzimní rovnodennost oslavíme v objetí pavučin babího léta prostřednictvím sedmi navazujících koncertů, mimo jiné po boku legendy moravského doomu Dissolving of Prodigy. Pro více informací navštivte sekci tour.
Cruadalach (13.7.2009)
Moudré přísloví praví, že není válečníka, který by opustil lůno matky v plné zbroji. Ani vznik klanu Cruadalach se neobešel bez porodních bolestí, ostatně dát dohromady silnou sestavu o tolika nástrojích je přeci jen výzva. Proto s radostí oznamujeme, že tento problém se pro nás stal minulostí a nyní již kompletní (a velmi pestrá i početná!) sestava zkouší ve svém tajném doupěti za Prahou své první písně a hoří touhou předvést je na prvních živých kolbištích.